z dzieckiem w Makarskiej

Podróżowanie z dzieckiem to nigdy nie jest łatwy temat, zwłaszcza jeśli nie jedziemy do ogrodzonego płotem kurortu pełnego basenów i atrakcji, a na miejsce wakacji wybieramy naszą Środkową Dalmację. Oczywiście sprawa nie jest tak skomplikowana jak mogłoby się wydawać. Makarska dysponuje na szczęście szeregiem szerszych plaż, częściowo ocienionych, dzięki zbawiennym drzewom piniowym. Na każdej z plaż możemy śmiało rozstawić swój parasol, namiot czy basenik; słowem cokolwiek, na co pozwala nam miejsce. Przy plaży znajdują się stoiska oferujące gumowe zabawki, koła, rękawki itp. (proponuję jednak korzystać z tych udogodnień tylko w przypadku pilnych potrzeb a resztę kupić w supermarkecie – na promenadzie wszystko jest 100% droższe). Podczas pobytu na plaży zawsze przychodzi moment, w którym usłyszymy „mamusiu, tatusiu jeść!!!” 🙂 i jeśli akurat nie wzięliśmy ze sobą wałówki warto rozejrzeć się za dwoma źródłami pożywienia, które stanowią „pani z pączkami” (krofne) i „pan z kukurydzą” (kukuruz) :)).

No dobrze, ale co robić z dzieckiem po plażowaniu??

Dla chcącego nic trudnego. Makarska daje kilka propozycji spędzenia z dzieckiem „pozaplażowego” czasu:

  • miejski plac zabaw – zlokalizowany przy promenadzie. Plac posiada kilka urządzeń takich jak huśtawki, koniki czy zjeżdżalnie (nie jest to oczywiście plac jedyny, ale naszym zdaniem najlepiej wyposażony i ulokowany w pięknych okolicznościach przyrody).
  • wesołomiasteczkowe atrakcje – mam tu na myśli różnego rodzaju atrakcje znajdujące się w okolicy straganów z pamiątkami oraz ubraniami znajdującymi się między plażą, deptakiem a portem. Znaleźć tu możemy różnego rodzaju karuzele, dmuchańce  i trampoliny (niestety oczywiście płatne).
  • morski aquapark – w sezonie letnim działa dmuchany aquqapark (dla starszych dzieci). Witać go z daleka więc nie będziecie mieć kłopotów, żeby go zlokalizować.

 • rejs statkiem – to dość odważna decyzja, zwłaszcza jeśli myślimy o małych dzieciach, choć trudno się nie zgodzić, że dla każdego malucha statek równa się wielki fun. Jeśli już postanowimy popłynąć w rejs (tak jak my) warto wybrać te mniejsze statki, max. 50 osobowe – mały, kameralny i po pół godziny wszyscy się znacie 🙂

   

 • miejska ciufcia – to super atrakcja zarówno dla najmłodszych jak i dla tych nieco starszych. Kolejka rusza ze Starego Miasta, a kończy swój bieg na jednej z najpiękniejszych plaż w Makarskiej, do której ciężko byłoby nam dojść na nogach zwłaszcza z maluchem. Do kolejki można wskoczyć w dowolnym miejscu trasy, która ciągnie się wzdłuż całego deptaku.
 • topogan – zjeźdżalnia prosto do morza 🙂 prawdopodobnie spodoba się nie tylko dzieciom.IMG-20160417-WA0000
 • muzeum muszli – będzie fajną wycieczką zwłaszcza dla starszych dzieci. Muzeum gromadzi ponad 300o eksponatów muszli z całego świata. (Franjevački put 1)Atrakcje atrakcjami, a i tak nie od dzisiaj wiadomo, że na wakacjach liczą się plaża, słońce i lody…na szczęście wszechobecne wzdłuż całego wybrzeża 🙂

   

   

Reklama

Jedna myśl w temacie “z dzieckiem w Makarskiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s